Odchudzanie po ciążyKategorie: Odchudzanie Liczba wpisów: 1, liczba wizyt: 9450 |
Nadesłane przez: Paulina29 dnia 16-11-2018 17:49
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przedstawiając problem nadwagi i otyłości używa terminu „epidemia”. Nie ma w tym nic dziwnego! Z roku na rok, liczba osób borykających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej wzrasta o co najmniej kilka punktów procentowych.
Zbędne kilogramy po ciąży
Niemal każda kobieta po ciąży ma te same problemy: rzadkie włosy, liczne rozstępy i... spora nadwaga. Te, które uchroniły się przed powyższymi defektami są prawdziwymi szczęściara.
Zdecydowanie najtrudniej zapobiec nadwadze. Wszak, siłą rzeczy nasza masa ciała wzrasta. Nie możemy stosować zbyt radykalnych rozwiązań na redukcję, gdyż mogłoby to mieć wpływ na kondycję naszego ciała i stanowić zagrożenie dla ciąży. Dlatego też, jedyną metodą jest zbilansowana, zdrowa i pełnowartościowa dieta.
Stosowanie zdrowej i zbilansowanej diety jest ważne, gdyż pozwala zredukować ilość odkładających się kilogramów do minimum. Niestety, nie zawsze – utrzymanie takiego jadłospisu jest możliwe. Wszak, poziom rozdrażnienia, a co za tym idzie – liczba zachcianek jest ogromna. Mało która kobieta w ciąży potrafi powstrzymać się od podjadania.
Zwykle Panie uznają, że odchudzaniem zajmą się później – po porodzie. Czy słusznie? Czy warto odkładać proces redukcji na „potem”?
Odchudzanie po ciąży – co musisz wiedzieć?
Naturalnym zjawiskiem po porodzie jest uczucie ogromnego zmęczenia, brak motywacji do działania i ogólna niechęć do czegokolwiek. Dlatego też, nawet jeśli chcesz szybko wrócić do formy – przez kilka dni po porodzie nie myśl o swoim wyzwaniu.
Co więcej, redukcję podejmij dopiero po kilku tygodniach. Wszak, przez 9 miesięcy Twój organizm pracował na znacznie wyższych obrotach. Należy mu się odpoczynek. Tym bardziej, że odchudzanie z całą pewnością nie należy do procesów najłatwiejszych.
Owszem, powinnaś już teraz zadbać o stosowanie zbilansowanej, redukcyjnej diety. Nie mniej jednak, jej bilans kaloryczny nie powinien być mniejszy niż 95% CPM (całkowita przemiana materii). Pozwoli Ci to kontrolować wagę i nie tyć.
Musisz także odłożyć na bok:
W zamian za to, wprowadź do diety:
Kiedy już poddasz ciało małej regeneracji, możesz przejść do właściwego odchudzania. Wówczas to możesz zacząć stosować dietę redukcyjną (bilans kaloryczny powinien być nie mniejszy niż 80% wydatku energetycznego) oraz realizować plan treningowe (zalecamy ćwiczenia o charakterze aerobowym).
Prawdziwe „hity” - czyli dlaczego warto stosować suplementację po ciąży?
Poza dietą i treningiem na redukcję, coraz lepsze „noty” zbierają wszelkiego rodzaju suplementy diet. Ich stosowanie jest wygodne, a przy tym – bardzo skuteczne. Co oczywiste, żaden środek nie jest w stanie wyeliminować tkanki tłuszczowej z organizmu za nas, ale może sprawić, że dieta będzie znacznie skuteczniejsza.
Z jakich suplementów warto korzystać po ciąży?
Przede wszystkim, nasze oczy powinny być skierowane na środki wzbogacane chromem lub błonnikiem. Obie substancje wykazują właściwości hamujące apetyt. Chrom pobudza ośrodek sytości znajdujący się w mózgu, a błonnik pęcznieje w żołądku powodując uczucie sytości. W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się preparaty z zielonym jęczmieniem, błonnikiem primvitalnym (nasiona babki płesznik i nasiona babki jajowatej).
To jednak nie wszystko! Dietę warto uzupełnić także preparatami, które przyśpieszają przemianę materii. Zaliczamy do nich preparaty bazujące na następujących substancjach: kofeina, CLA, forskolina, bromelina oraz l-karnityna.
Opisy poszczególnych preparatów, wraz z opiniami i ocenami znajdą Państwo w serwisie wTabletkach.pl:
→ http://wtabletkach.pl/odchudzanie/
O czym warto pamiętać stosując suplementy diety po ciąży?
Ze względu na fakt, iż nasz organizm przez ostatnie 9 miesięcy poddawany był sporemu wysiłkowi, odchudzanie po ciąży nieco się różni od klasycznej redukcji. Dotyczy to także wyboru suplementów diet.
Nie poleca się wykorzystywać wszelkich środków o działaniu przeczyszczającym/moczopędnym, gdyż może doprowadzić to do uszkodzenia flory jelitowej, czego konsekwencją będą biegunki i osłabiona odporność. W czasie należy odłożyć także korzystanie z silnych środków ograniczających wchłanianie węglowodanów i tłuszczów (między innymi: garcynia cambogia).
Reasumując, odchudzanie po ciąży powinno być przede wszystkim – bardzo spokojne. Radykalne zmiany mogą mieć negatywny wpływ na ogólną kondycję organizmu i samopoczucie.