Opublikowany przez:
Familiepl
Źródło artykułu: Materiał powstał we współpracy z Genius Ursynów
2020-10-19 11:37:46
Autor zdjęcia/źródło: @materiały partnera artykułu
Rodzice mają świadomość, że zajęcia dodatkowe dla dzieci to dobra inwestycja w ich rozwój, rozbudzenie ciekawości świata, a przede wszystkim przyszłość. Dlatego starają się je zainteresować licznymi aktywnościami, które wkrótce zaprocentują w szkole, albo staną się dla dziecka pasją.
Jednak psychologowie zwracają uwagę na fakt, że dzieci są przeładowane zajęciami dodatkowymi i nie mają czasu na nudę – a to wbrew pozorom ważny aspekt rozwojowy. Jakże częsty jest widok rodziców, którzy wożą swoje pociechy od razu po szkole na zajęcia dodatkowe z baletu, czy robotyki. I tak codziennie! Maluch, przeładowany zajęciami dodatkowymi, jest po prostu zmęczony, a do tego nie ma nawet czasu się ponudzić. A okazuje się, że nuda i wolny czas rozwijają kreatywność dziecka i pozwalają mu dorastać w swoim tempie.
Dlatego z wielu propozycji zajęć dodatkowych dla dzieci wybierz tylko te naprawdę wartościowe, które połączą w sobie kilka ważnych aspektów rozwojowych.
Nas zainteresował wyjątkowy program Genius, który wspiera rozwój dzieci w wieku 7-12 lat, a dodatkowo odbywa się online, więc nie tracicie czasu na dojazdy. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, a dzięki temu nie przeciążysz dziecka. Ale taka częstotliwość w zupełności wystarczy, aby osiągnąć spektakularne efekty!
Kurs Genius jest to zbiór naukowo opracowanych ćwiczeń służących lepszemu rozwojowi dzieci, a metoda opiera się w dużej mierze na nauczaniu i treningu szybkiego liczenia (między innymi na liczydle!), na układaniu kostki Rubika (poprawa wizualizacji i koncentracji), pisaniu prawą i lewą ręką równocześnie (synchronizacja obu półkul mózgu), nauce szybkiego pisania i czytania i wielu innych fascynujących ćwiczeń z pogranicza zabawy i nauki!
>>> Dowiedz się więcej na www.geniusursynow.pl
Czy wiesz, że prawa półkula naszego mózgu odpowiedzialna jest za kreatywne i twórcze zdolności, natomiast lewa – za logiczne myślenie i analizę? Jednak bez doskonałej współpracy między nimi obiema i dobrej synchronizacji, nie można wykorzystać pełnego potencjału, jaki ma nasz umysł.
Niestety, polski system edukacji nastawiony jest na metody wykorzystujące zwykle intensywną pracę jednej z półkul. Dlatego warto skorzystać z możliwości rozwojowych, jakie program Genius daje dzieciom w wieku 6-15 lat i pomóc dziecku w zdobyciu wyjątkowych umiejętności.
Czego nauczy się Twoje dziecko dzięki udziałowi w kursie Genius?
- błyskawicznego liczenia w pamięci,
- będzie lepiej zapamiętywać i szybciej sporządzać notatki,
- nauczy się układać kostkę Rubika (poprawa wizualizacji i koncentracji),
- będzie pisać prawą i lewą ręką,
- zdecydowanie poprawi swoją koncentrację i uwagę,
- doskonale będzie zapamiętywać i wzmocni swoją kreatywność.
Doskonałe połączenie metod naukowych i ciekawych zadań w trakcie kursu Genius, pomaga rozwijać u dziecka zarówno lewą jak i prawą półkulę. Dzięki zajęciom dzieci ćwiczą kreatywność, pamięć, szybkość analizowania i skutecznego myślenia. Są to podstawowe umiejętności, które pozwolą im osiągnąć sukces zarówno podczas nauki w szkole, jak i w późniejszym życiu zawodowym.
Techniki szybkiego liczenia, czy logicznego myślenia, wyciągania wniosków i znajdowania rozwiązań, jakie Twoja pociecha posiądzie podczas dwóch lat kursu, będą najlepszą inwestycją w jej przyszłość bijąca na głowę ofertę innych zajęć dodatkowych dla dzieci. Pierwszy rok podstawowy kursu zawiera 3 poziomy nauczania programu Genius, natomiast po roku można kontynuować kurs na 3 poziomach zaawansowanych. Te wyjątkowe zajęcia rozwojowe dla dzieci odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny zegarowej, teraz w formie online.
Liczydło a rozwój zdolności logicznych i poznawczych - bibliografia i źródła:
A Review of the Effects of Abacus Training on Cognitive Functions and Neural Systems in Humans
Abacus computing tool: From history to application in mathematical education
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.
Nie masz jeszcze konta na familie.pl?
Załóż je już teraz!