Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Kasia P. 2015-02-26 15:25:25
Zespół suchego oka
Z nadmiernie suchymi oczami mamy do czynienia wtedy, gdy oko nie produkuje wystarczającej ilości łez lub gdy ubytki w filmie łzowym sprzyjają szybkiej utracie wilgoci. Zespół suchego oka to w dzisiejszych czasach bardzo rozpowszechniony problem. Wystąpieniu dolegliwości sprzyja długa praca przed komputerem oraz długotrwała jazda samochodem.
Na powstanie dyskomfortu duży wpływ ma również niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, jak: wiatr, zimne i suche powietrze, klimatyzacja, centralne ogrzewanie, powietrze zanieczyszczone spalinami i dymem papierosowym. Z zespołem suchego oka mogą borykać się kobiety po menopauzie, u których zanikają hormony płciowe. Również osoby starsze narażone są na tego typu dyskomfort, gdyż wraz z wiekiem zmniejsza się produkcja łez. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że przyjmowanie niektórych leków antykoncepcyjnych czy uspokajających może również stać się przyczyną zespołu suchego oka.
U osób z nadmierną suchością oczu może pojawiać się uczucie obecności piasku pod powiekami, ból przy mruganiu, światłowstręt i uczucie ciężkości powiek. Typowym objawem suchego oka jest także nieprzyjemne pieczenie, które najczęściej pojawia się rano, podczas oglądania telewizji lub długotrwałego wpatrywania się w monitor komputera.
Oczy zmęczone
Nie tylko przesuszone, ale także zmęczone oczy są poważnym problemem coraz większej ilości osób. Coraz częściej mówi się o tym, że zmęczone oczy są chorobą cywilizacyjną. Praca w klimatyzowanych pomieszczeniach i przy sztucznym świetle bardzo męczy narząd wzroku. Długotrwałe wpatrywanie się w monitor komputera sprawia, że rzadziej mrugamy, a co za tym idzie – mniej nawilżamy oko. Dodatkowo coraz większa chemizacja otoczenia i zanieczyszczenia środowiska pogarszają kondycję naszego wzroku.
Zmęczone oczy szybko ulegają podrażnieniom. Szybciej stają się zaczerwienione i przekrwione. Zaczynają boleć i piec, a skóra wokół nich wygląda na opuchniętą i obrzmiałą.
Jak pomóc suchym i zmęczonym oczom?
W leczeniu suchych i zmęczonych oczu zaleca się wyjątkowe dbanie o higienę pomieszczenia – szczególnie o odpowiednie nawilżanie powietrza. Zbawienne, zwłaszcza podczas pracy przed komputerem są kilkuminutowe przerwy i ćwiczenia oka – naprzemienne patrzenie w dal i na przedmioty znajdujące się w pobliżu. Jednakże prawdziwą ulgę suchym, zmęczonym i podrażnionym oczom przynoszą nawilżające krople do oczu. Najlepsze są krople do oczu bez konserwantów, które minimalizują ryzyko alergii i nadwrażliwego oka. Warto sięgać po preparaty w pojedynczych ampułkach jednorazowego użytku, gdyż tylko one dają gwarancję sterylności, braku konserwantów i sztucznych dodatków, które mogłyby uczulać.
Wyrobem szczególnie polecanym są krople do oczu bez konserwantów Bepanthen, które zabezpieczają, nawilżają, a także regenerują, co jest istotne w zwalczaniu nieprzyjemnych objawów suchego i zmęczonego oka. Specjalnie opracowana formuła kropli do oczu Bepanthen, zapewnia natychmiastową ulgę na bardzo długi czas. Działanie preparatów oparte jest na pochodnej cennego kwasu hialuronowego – cząsteczki, która występuje w fizjologicznym płynie łzowym. Działa ona niczym gąbka, to znaczy chłonie i wiąże wodę, zatrzymując wilgoć na powierzchni oka.
Nawilżające krople do oczu Bepanthen posiadają wysoki profil bezpieczeństwa - nie zaburzają ostrości widzenia, są dobrze tolerowane przez oko i z powodzeniem mogą być stosowany w połączeniu z soczewkami kontaktowymi. Dużą ich zaletą jest wygoda stosowania. Małe, jednorazowe ampułki można mieć zawsze przy sobie i stosować, kiedy tylko zajdzie potrzeba: w pracy, szkole, samochodzie, a nawet w samolocie.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.