Opublikowany przez: Familiepl
Autor zdjęcia/źródło: zdjęcie Adam Nieścioruk on Unsplash
Jeśli zastanawiasz się, co robić z dzieckiem w Warszawie i nie wydać na to fortuny, skorzystaj z naszego zestawienia bezpłatnych atrakcji dla dzieci. Wybraliśmy kilka miejsc, które zapewnią Wam rozrywkę, a czasem porządną porcję wiedzy zupełnie za darmo. Część miejsc oferuje swoje atrakcje tylko w sezonie letnim, jednak niektóre są czynne cały rok.
Chcecie zobaczyć jak powstaje pieniądz? Koniecznie wybierzcie się z dzieckiem na bezpłatne zwiedzanie Centrum Pieniądza NPB w Warszawie. Zwiedzanie wystaw rozpoczyna się od form jakie pieniądz przyjmował w starożytności, a potem można oglądać historię pieniądza monetarnego. Na samym końcu oczywiście jest pieniądz wirtualny. Poznacie proces produkcji pieniądza, będziecie mogli wejść do skarbca, a w sali Laboratorium Autentyczności nauczycie się sprawdzać, czy pieniądze są oryginalne.
Centrum Praskie Koneser powoli staje się centralnym punktem dziecięcych atrakcji na mapie prawobrzeżnej Warszawy. W tym roku na najmłodszych czekają przedstawienia teatralne, pokazy cyrkowe, warsztaty artystyczne. Wydarzenia te mają na celu pobudzić dziecięcą wyobraźnię i kreatywność.
Podczas wakacji na scenie placu Konesera odbywają się wyjątkowe spektakle, przeznaczone dla najmłodszych widzów i całych rodzin. W ramach Małej Letniej Akademii Teatralnej organizowanej przez strefę Triki Tashka, można zobaczyć między innymi „Małe historie” – teatralną podróż do bajek z dzieciństwa dzisiejszych trzydziestolatków w wydaniu Laboratorium Opowieści „I co było dalej”. Sztuka opowiada o kilkunastu, lalkowych postaciach, mieszkających w zaczarowanej szafie i kieszeniach spódnicy pewnej zwariowanej, rozśpiewanej mamy. Oprócz tego, do 22 sierpnia mali i więksi widzowie zobaczą jeszcze pięć spektakli i będą mogli wziąć udział w warsztatach w ramach Małej Letniej Akademii Teatralnej:
Nie lada gratką dla najmłodszych koneserów sztuki, a także ich opiekunów jest również Letnia Akademia Magii i Ściemy Centrum Praskiego Koneser i Fundacji „Zakochana Warszawa”. To pełne iluzji warsztaty i pokazy. W ramach cyklu cyrkowcy zaprezentują publiczności swoje magiczne umiejętności oraz przeprowadzą zajęcia w duchu pedagogiki cyrkowej:
Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach Lata Konesera można znaleźć na: koneser.eu
Jest to jeden z większych i ciekawie zaaranżowanych placów zabaw w Warszawie, a korzystać z niego mogą dzieci do 14 roku życia. Oczywiście, ta atrakcja dla dzieci w Warszawie jest bezpłatna. Najmłodsi mogą skorzystać ze ścieżki sensorycznej i ścianki wspinaczkowej dla maluchów. Starsze dzieci mają nieco więcej atrakcji – mnóstwo miejsca do biegania, wspinania się i zjeżdżania. Czekają na nich domki drewniane, mostki, rurki z lin i siatek. Plac jest dość duży, więc można na nim spędzić sporo czasu. Otoczony jest zielenią Parku Ujazdowskiego.
Warto wybrać się na wyjątkowy pokaz łączący wodę, dźwięki i światło. Pokazy rozpoczynają się po zmroku, o godzinie 21 lub o 21.30, w każdy piątek i sobotę. O godzinie 16 do 16.30 można zobaczyć Wodne widowisko – bez muzyki i laserów.
Multimedialny Park Fontann w Warszawie jest to kompleks czterech fontann znajdujący się na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście w Warszawie.
Widowiska można oglądać bezpłatnie od maja do września.
Już wiosną warto się wybrać całą rodziną na plażę nad Wisłą. Natomiast letnie miesiące są do tego wprost stworzone. Część plaż ma nawet własną infrastrukturę jak bary, czy tarasy. Do dyspozycji w Warszawie jest kilka bezpłatnych plaż, którymi na pewno dzieci będą zachwycone.
Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego znajduje się w Warszawie, na ulicy Rakowieckiej 4. Wejście do niego jest nieco ukryte, dlatego warto znać dokładny adres. Dzieci będą zachwycone mogąc naocznie poznać surowce mineralne Polski, skamieniały świat (skamieliny między innymi gąbek, koralowców, mięczaków – ponad 700 okazów ze świata), a także poznać historię geologiczną Polski ( efektownymi eksponatami są szkielety czwartorzędowych ssaków, model dilofozaura, tropy dinozaurów oraz pnie drzew z karbonu i neogenu).
CZYTAJ TEŻ >> Bon turystyczny - nie ma zakładki w PUE, co robić?
Artykuł zawiera lokowanie Centrum Praskiego Koneser
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.